Świetlica Wiejska w Jadownikach

Zajęcia w czasie ferii zimowych 2023

31 stycznia – wyjazd do Izby Regionalnej w Jadownikach
1 lutego – zajęcia taneczne, 16:00
7 lutego – zajęcia rękodzielnicze, 15:00
8 lutego – zajęcia gastronomiczne, 15:00

Certyfikaty dla najwytrwalszych

A dla najwytrwalszych odkrywców były własnoręcznie przygotowane certyfikaty wraz z medalami.
Gratulujemy! 🥳🥳🥳

Wspólna wyprawa

Wspólnie bawimy się najlepiej, dlatego razem z przyjaciółmi ze świetlic w Porębie Spytkowskiej oraz Mokrzyskach wyruszyliśmy w kolejną trasę. Rozwiązywaliśmy zagadki z Questu skupionego wokół dziedzictwa rodziny Goetzów-Okocimskich. Odwiedziliśmy również Wirtualny Teatr Historii “Niepodległa” na placu Kazimierza.

Wycieczka do Pacanowa i Muzeum Drogownictwa

Młodzi turyści jednego dnia zwiedzili Muzeum Drogownictwa oraz Centrum Bajki w Pacanowie.
Prawda, że ciekawe połączenie?

W wakacje nie zwalniamy tempa

W środę znów połączyliśmy siły z przyjaciółmi z Mokrzysk, “zaliczając” kolejny quest.
Tym razem było to zadanie “Którędy, którędy ścieżka do Poręby?”. Dużą grupą wyruszyliśmy w drogę podziwiając piękne krajobrazy a dzięki pani Anecie ze świetlicy w Porębie poznaliśmy również historie tych pięknych miejsc. W miłej atmosferze dotarliśmy do kolejnego skarbu.

Wakacyjne rękodzieło

Na świetlicy w czasie wakacji nikt się nie nudzi. Jak zwykle jest co robić 😊

Wakacyjny quest

W środę 6 lipca dzieci spędzające wakacje na świetlicach wiejskich w Mokrzyskach i Jadownikach wyruszyły wspólnie na edukacyjną przygodę po Brzesku, wykorzystując quest “Na co patrzy Florian?”.


Ps. Quest “Bocheniec górą!” również zaliczony 😉

Nabór do zespołu tańców regionalnych

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naborze do nowo powstającego zespołu tańców regionalnych. Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godz. 19:00 w Domu Ludowym w Jadownikach.

To idealna okazja, by w czasie wakacji spróbować czegoś nowego, poznać nowych ludzi i odkryć w sobie nowe pasje. Spotkania nie są zobowiązujące, więc może warto spróbować?

Przygotowania do świąt

Łączymy pokolenia 🥰 W świetlicy przygotowania do świąt idą pełną parą 🐤

Podziękowania

Kilka słów od Pani Eli ze świetlicy wiejskiej w Jadownikach:
„Dziękujemy druhom z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Jadowniki za zorganizowanie i przeprowadzenie w czasie ferii zajęć, podczas których dzieci zapoznały się ze specyfiką działalności strażaków oraz zasadami używania sprzętu ratowniczo – gaśniczego. Podziękowania kierujemy również do panów Józefa Węgrzyna i Jerzego Świerczka za zaproszenie i oprowadzenie nas po Izbie Regionalnej. Nasi przewodnicy w przystępny i ciekawy sposób przybliżyli nam historię regionu, przedstawili sylwetki znanych postaci związanych z Jadownikami, opowiedzieli o tradycjach, dawnym rzemiośle, prezentując sprzęt domowy i obyczaje naszych przodków”.

Poniżej kilka fotografii z zajęć feryjnych w Jadownikach zakończonych uroczystością dla babć i dziadków oraz wspólnym kolędowaniem 🎶 Przypominamy, że wciąż trwa nabór do dziecięcego zespołu tanecznego „Jadowniczanie”.

Ferie w świetlicy

Rękodzieło, strażacy, historia i tradycja… To się nazywa szeroki repertuar!

Pozdrowienia z wakacji

A tym razem uczestnicy zajęć rękodzielniczych pozdrawiają z wakacji!


Zajęcia kulinarne w Jadownikach

Prawda, że wypieki wyglądają pysznie? 😋

Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności