“Porębianie” wystąpili w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej

“Porębianie” wystąpili w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej

Dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Brzeska Tomasz Jan Latocha oraz Miejskiego Ośrodka Kultury, Zespół Pieśni i Tańca “Porębianie” miał w ubiegły wtorek możliwość występowania w Wiśle w ramach 58.Tygodnia Kultury Beskidzkiej 🙂
Był to czwarty dzień największego festiwalu folklorystycznego w Polsce, podczas którego na kilku estradach koncertują zespoły z całych Beskidów oraz goście z przeróżnych zakątków Polski.
Swoje występy zespół rozpoczął w samo południe na scenie małego Rynku gdzie grupa śpiewacza wraz z kapelą zaprezentowała tańce i przyśpiewki Krakowiaków Wschodnich a młodzież poprowadziła krótką animację. Późnym popołudniem Porębianie wystąpili w Amfiteatrze wraz z zespołami Lipniczanie, Dolina Dunajca, Kasinianie-Zagórzanie, Watra oraz Śwarni Łojce 🌞.

„Już po raz czwarty mieliśmy niebywały zaszczyt być częścią tego przepięknego święta polskiego folkloru, święta ludzi z pasją i miłością do swoich małych ojczyzn. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować dziedzictwo naszego regionu – tradycję Krakowiaków Wschodnich i innych regionów Polski, jakże odmienną od beskidzkiej. Różnorodność tańców, przyśpiewek, muzyki, rytmów, strojów, zwyczajów oraz rękodzieła zachwyca, zadziwia i wzbudza ogromną radość. Nade wszystko daje jednak poczucie wspólnoty i napawa dumą, że jesteśmy Polakami.
Składamy serdeczne podziękowania dla Organizatorów 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej za możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dziękujemy Wiślańskiemu Centrum Kultury za gościnę i zapewnienie komfortowych warunków.
Z całego serca gratulujemy udanego przedsięwzięcia i życzymy niegasnącej energii i serca do dalszego kontynuowania misji przybliżania światu polskiego folkloru ❤❤
Wracamy z nowym entuzjazmem i poczuciem, że polska tradycja żyje, jest piękna, wciąż zachwyca innych i jest skutecznie przekazywana następnym pokoleniom.
Gorąco zachęcamy do śledzenia festiwalowych wydarzeń oraz odwiedzenia tych miejsc, zwłaszcza w nadchodzący weekend, kiedy to na estradach sześciu miast będą koncertować przeróżne polskie zespoły” 🥰

ZPiT „Porębianie”

Relacja z koncertów w Wiśle dostępna TUTAJ (klik)

Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności