Zespoły ludowe

Zespół Pieśni i Tańca PORĘBIANIE działa od 1991r. Powstał z inicjatywy KGW w Porębie Spytkowskiej. Niedawno obowiązki opiekuna i choreografa zespołu przejęła jego wieloletnia tancerka Aneta Gurak. Kierownikiem zespołu jest Maria Karaś a kierownikiem kapeli Zbigniew Gdowski. W repertuarze grupy znajdują się widowiska obrzędowe, scenki rodzajowe, pieśni i przyśpiewki wywodzące się z tradycji regionu. Zespół prezentuje swoje programy na terenie całego kraju oraz za granicą. Na przestrzeni trzech dekad koncertował m.in. we Francji, w Niemczech i na Węgrzech. Porębianie co roku zdobywają nagrody i wyróżnienia w przeglądach i konkursach. Ostatnio coraz częściej można zobaczyć ich w internecie w wideoklipach realizowanych wspólnie z MOK-iem. Próby odbywają się w środy w Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej.


Zespół Regionalny KRAKOWIACY ZIEMI BRZESKIEJ został  założony w 1967 roku przy brzeskim ZNP. Od 1995 roku działa w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. Zespól kultywuje folklor Krakowiaków Wschodnich, popularyzując go w Polsce i na świecie. Program artystyczny wiernie odzwierciedla widowiska regionalne, czyli scenki ilustrujące zwyczaje i obrzędy Krakowiaków Wschodnich, jak „Wesele zaborowskie” czy „Zalecanki. W repertuarze grupy znajdują się także tańce lubelskie oraz widowiska kaszubskie. Krakowiacy Ziemi Brzeskiej wielokrotnie uczestniczyli w festiwalach, przeglądach oraz imprezach artystycznych w Polsce i za granicą, m.in. w Finlandii, Norwegii, Hiszpanii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Słowacji, Węgrzech i w Bułgarii, byłej Jugosławii czy na Majorce. Nagrywali programy dla radia i telewizji. Choreografem zespołu jest Katarzyna Głuszak-Żurek. Zespołowi towarzyszy ludowa kapela pod kierownictwem Michała Pastucha. Próby odbywają się w poniedziałki w RCKB.


JADOWNICZANIE – Zespół ma w repertuarze tańce narodowe, suity: zaborowską, rzeszowską i sądecką. Swoje programy prezentował na terenie Polski, a także za granicą: w Turcji, Francji Chorwacji, Bułgarii. Od kilku lat zespół zdobywa nagrody (m.in. Krakowski Wianek) i wyróżnienia w przeglądach i konkursach.

Dziś powstaje nowy zespół tańców regionalnych, do którego serdecznie zapraszamy! Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godz. 19:00 w Domu Ludowym w Jadownikach.
To idealna okazja, by w czasie wakacji spróbować czegoś nowego, poznać nowych ludzi i odkryć w sobie nowe pasje. Spotkania nie są zobowiązujące, więc warto spróbować!


Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności