Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności “SOWA”

CO TO JEST “SOWA”?

Serdecznie zapraszamy Państwa do Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA, zwanej również Małym Centrum Nauki 🦉🧪

Tutaj wiedzę zdobywa się SAMODZIELNIE obsługując niezwykłe maszyny i WSPÓLNIE rozwiązując niecodzienne zadania. Nie boimy się eksperymentować i poszukiwać odpowiedzi. Nie wstydzimy się nawet najdziwniejszych pytań, a wyzwania po prostu uwielbiamy! Wszystko dzięki ścisłej współpracy z Centrum Nauki Kopernik🔭

Niesamowita maszyna XXL, Znikający kot, Rowerowe przekręty, Ukryte obrazy, Cienie, Armata powietrzna… Brzmi intrygująco, a to tylko początek długiej listy atrakcji 🥰

SOWA mieści się w naszej siedzibie, na drugim piętrze Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego.

Czeka na Państwa blisko 20 interaktywnych eksponatów oraz pobudzające kreatywność warsztaty w naszej Majsterni 🔨🔍

Ze względów organizacyjnych obowiązkowe są wcześniejsze zapisy (również dla gości indywidualnych).

Zapisy przyjmowane są pod numerem 14 68 49 664 oraz 538 157 165 (pon-pt, 8:00-15:00) jak również pod adresem e-mail:

Na wizytę warto zarezerwować co najmniej godzinę (najlepiej 1,5h). Więcej szczegółów na plakacie.

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.