Koncert “Świat płonął wojną – oni miłością” – 26.03.2022, godz. 17:00

Koncert “Świat płonął wojną – oni miłością” – 26.03.2022, godz. 17:00

Program muzyczny “Świat płonął wojną – ONI miłością” autorstwa Barbary Tuzel Górczewskiej i Leszka Czajkowskiego jest hołdem dla Powstańców Warszawskich i Tych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Tworząc ten program nie przypuszczali, że stanie się tak realnie współczesny.

Jak piszą autorzy,

„Artyści dotykając losów pojedynczego człowieka opisują uczucia, które towarzyszyły Warszawiakom podczas 63 dni walki z niemieckim okupantem. W poetycki sposób przybliżają realia powstania. W utworach przenikniętych tęsknotą, nadzieją, marzeniami, wspomnieniami i miłością dotykają niepodzielnie istoty bólu, strachu i rozpaczy. Można ten program określić mianem portretu psychologicznego pokolenia, które stało się świadkiem ogromnego cierpienia. Wspomnienia i marzenia o miłości stają się przyczynkiem nadziei – to ona przenika serca w okrutnej, wojennej rzeczywistości. Autorzy nie pomijają tragicznych obrazów – dyskretnie ukazują odcienie rozpaczy tych, którzy tracą najbliższych, gdy dopada ich uczucie braku sensu istnienia. Te wszystkie uczucia i doświadczenia są ponadczasowe i porażająco aktualne w czasie, który na bieżąco przeżywamy.”

W trakcie koncertu oprócz Autorów wystąpią przedstawiciele Grupy Historycznej Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy!
– Magdalena Głowacka – Zastawnik – narrator,
– Maria Mikołajek – wokal,
– Michał Seremak – pianino,
– statyści.

W POSTSCRIPTUM zaśpiewa bard Paweł Piekarczyk.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek – Żelazko.

Koloryzacja zdjęć (w tym do plakatu) – Mikołaj Kaczmarek.
Projekt plakatu: Magicprojects.

Organizatorzy:
– GH Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy!,
– Gmina Brzesko,
– Miejski Ośrodek Kultury,
– Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku.

Patronat medialny:
– Tygodnik Niedziela,
– Nasza Historia,
– Gazeta Polska Codziennie,
– Niezależna,
– Gazeta Polska,
– Informator Brzeski.

Serdecznie zapraszamy.

Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności