Teatralne Lustra 2022 – znamy laureatów

Teatralne Lustra 2022 – znamy laureatów

12 maja poznaliśmy laureatów X Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży “Teatralne Lustra”. Nagrodę główną – Diamentowe Lustro zdobył zespół Krach (gr. młodsza) pod przewodnictwem Dariusza Krzyżaka za niezwykle ciepłą, pomysłową i dynamiczną sztukę “Pasażerowie lokomotywy” opartą na poezji Juliana Tuwima. Zwycięstwo pewne i w pełni zasłużone.

W ciągu dwóch dni na naszej scenie wystąpiło czternaście grup teatralnych a przez widownię przewinęło się blisko tysiąc osób – głównie uczniów szkół i przedszkoli z naszej gminy. Pomysłowość, kreatywność i serce wkładane w każdy występ zadziwiały nas podczas każdego występu. Jesteśmy szczęśliwi, że po dwuletniej przerwie spowodowaną obostrzeniami, w końcu mogliśmy spotkać się na żywo.

Wczorajsza gala była okazją do podsumowania minionej dekady i przekazania podziękowań dla instruktorów, których grupy były z nami przez te lata. W dziesięciu edycjach na naszej scenie przedstawiono 188 spektakli w których wystąpiło blisko 2500 młodych aktorów.

Teatralne Lustra od samego początku organizujemy wraz z tarnowskim oddziałem Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ na czele z niezastąpioną Iloną Stanaszek. Pani Ilono – całe to teatralne zamieszanie jest Pani zasługą. Gratulujemy, dziękujemy i już nie możemy doczekać się przyszłego roku 🙂

Patronat honorowy nad wydarzeniem pełnili burmistrz Tomasz Latocha oraz starosta Andrzej Potępa. Organizację imprezy dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Brzesku i Powiatu Brzeskiego.

Serdecznie dziękujemy również cukierniom Kudelski i Czudecki oraz Cukierni Królewskiej za przekazanie drożdżówek i poczęstunku dla uczestników. Było pysznie, nie został nawet okruszek 😋

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ, gdzie znajduje się pełna fotorelacja z imprezy.

Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności