Mikołaj Zalasiński znów zaczaruje Verdim

Mikołaj Zalasiński znów zaczaruje Verdim

Mikołaj Zalasiński jako Hrabia di Luna w “Trubadurze” Giuseppe Verdiego w Operze Krakowskiej!
Verdi i Zalasiński to połączenie wręcz idealne ✨✨

Brzeszczanin w świecie muzycznym szczególnie ceniony jest jako wybitny wykonawca partii verdiowskich. Duże uznanie krytyków i melomanów przyniosły mu role: Rigoletta, Makbeta, Nabucca, Hrabiego di Luny, Jagona, Don Carla, Rodriga, Renata, Ezia, a także tytułowego Don Giovanniego Mozarta, Oniegina Czajkowskiego, Króla Rogera Szymanowskiego, jak również Barona Scarpii w Tosce czy Gerarda w Andrea Chenier.

Bywalcy teatrów operowych uwielbiają go nie tylko za wspaniały verdiowski głos, ale i za ponadprzeciętne zdolności aktorskie i sceniczną charyzmę.

Występował w teatrach operowych w Tokio, Pekinie, Chicago, Tel Awiwie, Dubaju, Florencji, Wenecji, Turynie, Cagliari, Lizbonie, Madrycie, Berlinie, Norymberdze, Wiedniu, Zurychu. Od wielu lat związany jest z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie. Współpracuje z wybitnymi dyrygentami i reżyserami z całego świata.

Polecamy zajrzeć na stronę Opery Krakowskiej i dowiedzieć się jak zdobyć bilety: https://opera.krakow.pl/spektakle/trubadur

Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności