SOWA i muzeum przyjęły nietypowych gości

SOWA i muzeum przyjęły nietypowych gości

Jeżeli myślą Państwo, że brzeska SOWA to miejsce przeznaczone tylko dla dzieci, oficjalnie informujemy, że nic bardziej mylnego. W weekend odwiedzili nas żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Poniżej prezentujemy treść oficjalnego komunikatu prasowego 11 MBOT:

15 kwietnia żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej poznawali historyczne dziedzictwo kulturowe Ziemi Brzeskiej. Wyjazd dodatkowo uatrakcyjniła Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA. Żołnierze gościli w Muzeum Regionalnym w Brzesku, które skupia pamiątki poświęcone dawnym mieszkańcom miasta oraz w najbardziej znanym obiekcie architektury przemysłowej w tutejszym regionie – Browarze Okocim. Wspomnijmy, że założycielami Browaru była niemiecka rodzina Goetzów, mocno związana z Polską, przekazująca następnym pokoleniom szacunek oraz miłość do naszego kraju. Mało kto dziś pamięta, że założyciele Browaru w Brzesku pod koniec XIX wieku wspierali finansowo wykupienie Wawelu z rąk Austriaków oraz budowę Teatru Słowackiego i pomnika A. Mickiewicza w Krakowie, a ostatni przedwojenny właściciel Browaru – Antoni Jan Goetz, był nie tylko zasłużonym działaczem społecznym i politycznym, ale także żołnierzem Wojska Polskiego, do którego wstąpił na ochotnika w 1918 roku, służąc także podczas wojny polsko-bolszewickiej i w czasie II wojny światowej.

Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności