11. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA – 17 i 18 maja 2023

11. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA – 17 i 18 maja 2023

Przed nami 11. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA!

W ciągu dwóch dni (17 i 18 maja) na scenie zaprezentuje się trzynaście zespołów teatralnych podzielonych na dwie kategorie wiekowe. Ciekawość budzą już same tytuły planowanych spektakli. „Owocowa Zagwozdka”, „Baśniowy Bałagan”, „Wiedźmy” czy „Momo i Złodzieje Czasu” to dopiero początek długiej listy.

Występom jak zawsze przyglądać się będzie profesjonalny zespół konsultantów. Ich zadaniem będzie również wyłonienie zwycięzców oraz zdobywcy nagrody głównej – DIAMENTOWEGO LUSTRA oraz finansowych nagród i wyróżnień. Wyłoniona zostanie grupa, która weźmie udział w finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu.

Nie bez powodu mówimy o konsultantach a nie jurorach, bowiem ideą Teatralnych Luster jest nie tylko prezentacja i popularyzacja twórczości artystycznej dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych z regionu tarnowskiego, ale również wspieranie instruktorów w poszukiwaniu nowych  środków wyrazu i form teatralnych. To drugie realizowane będzie poprzez wymianę uwag i rozmowy z reżyserami.

Szczegółowy program konfrontacji dostępny jest TUTAJ (klik!).

Organizatorem imprezy jak co roku jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie przy współpracy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. Partnerem imprezy jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz Starosta Brzeski Andrzej Potępa. Dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Brzesku i Starostwa Powiatowego w Brzesku.

Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności