Diamentowe Lustro zostaje w Brzesku!

Diamentowe Lustro zostaje w Brzesku!

Zespół teatralny Stonoga z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku sięgnął po najważniejszą nagrodę 11. Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży “Teatralne Lustra”. Grupa prowadzona przez Agatę Podłęcką została doceniona za spektakl „Bo jak nie my, to kto?” GRATULUJEMY!

Przygotowany przez opiekunkę grupy scenariusz traktuje o problemach współczesnej młodzieży, niesubordynacji i braku empatii. Do nauczycielki – animatorki teatralnej zgłasza się w ramach resocjalizacji na przymusowe zajęcia gromadka szkolnych nieudaczników i niesfornych rozrabiaków. Nic im się nie chce, wszystko negują. Przed animatorką stoi poważne wyzwanie – czytamy w opisie sztuki. Jak można się jednak domyślić, cała historia zmierza do pozytywnego finału, który udowadnia, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Jury argumentuje swój wybór odnalezieniem w treści przedstawienia „zmaterializowanej i prawdziwej chęć porozmawiania z widzem o sobie, ze sobą, o nas”. Jest to już druga statuetka Diamentowego Lustra w dorobku grupy. Pierwszą młodzi aktorzy zdobyli w 2015 roku za spektakl „Ufolandia”.

Nagrody w tej edycji Teatralnych Luster otrzymali również:

– Miszmasz gr. młodsza z PSP nr 3 w Brzesku,
– Kagami z PSP nr 8 w Tarnowie,
– Teatrałki z PSP w Radgoszczy,
– Teatr Tup ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie
– Bochenek z MDK w Bochni


Zespół konsultantów przyznał również wyróżnienia, które trafiły do grup teatralnych:
– Feniks oraz Balbinki Hrabinki z Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej,
– I To i Owo ze świetlicy wiejskiej w Lewniowej działającej przy Centrum Kultury w Gnojniku (które delegowało także zespół Kto Tam?),
– Grupy Krach ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi,
– Koło Teatralne Miszmasz (dwie grupy) z PSP nr 3 w Brzesku.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji w naszej galerii zdjęć

Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności