“Zostań zdobywcą Brzeska i okolic” – edycja 2023

Dla wszystkich dzieci, miejscowych i przyjezdnych, które podczas tegorocznych wakacji przynajmniej przez jakiś czas będą przebywać na terenie gminy Brzesko, Urząd Miejski w Brzesku oraz Miejski Ośrodek Kultury przygotowali grę terenową „Zostań zdobywcą Brzeska i okolic”. Zabawa potrwa do 31 sierpnia.

Gra polega na odnalezieniu dziewięciu ponumerowanych pieczęci  ukrytych w charakterystycznych punktach gminy. Każdą odnalezioną pieczęć trzeba będzie przybić w odpowiednim miejscu na specjalnej mapie, w którą zostanie wyposażony każdy poszukiwacz. Wędrówka rozpoczyna się na brzeskim Rynku, a jej ostatnim etapem będzie Miejski Ośrodek Kultury.

Tylko ostemplowanie mapy kompletem dziewięciu pieczątek będzie upoważniać do otrzymania specjalnego medalu potwierdzającego zakończenie misji.

W przypadku braku pieczątki we wskazanym miejscu wystarczy wykonać zdjęcie potwierdzające obecność w tym punkcie.

Poruszanie się po trasie wytyczonej przez organizatorów zabawy ułatwi mapa z zaznaczonymi miejscami do odszukania oraz instrukcją ułatwiająca odnalezienie miejsc z ukrytymi pieczątkami.

Mapę można odebrać w Urzędzie Miejskim w pokojach nr 12 i 13 oraz na portierni RCKB lub wydrukować samemu TUTAJ (klik)