Brzesko. Łączy nas Pamięć – 9-10 września 2023

Brzesko. Łączy nas Pamięć – 9-10 września 2023

Zbliża się 81. rocznica zagłady żydowskiej społeczności Brzeska.

Jak co roku wraz z Burmistrzem Tomaszem Latochą, Urzędem Miejskim, stowarzyszeniem “Pamięć i Dialog. Wspólna historia” oraz Powiatową i Miejską Biblioteką w Brzesku zapraszamy Państwa na szereg wydarzeń mających na celu ocalenie pamięci o ofiarach tragicznych wydarzeń sprzed lat.

W programie pierwszego dnia wydarzenia znalazły się m.in. otwarcie wystawy Janusza Mytkowicza, wykład Lucjana Kołodziejskiego, spotkanie z rodzinami brzeskich Żydów, otwarcie wystawy poświęconej brzeszczanom, którzy ratowali Żydów w latach zagłady oraz koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu zespołu Jarmuła Band.

Dzień później tradycyjny Marsz Pamięci przejdzie na cmentarz żydowski, gdzie odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca urodzoną w Brzesku Malę Zimetbaum. Następnie w budynku liceum przy ul Głowackiego odbędzie się odsłonięcie tablicy upamiętniającej zamordowanych w latach wojny uczniów, absolwentów i nauczycieli brzeskiego gimnazjum.

9 – 10 września 2022. Więcej szczegółów na plakacie.

Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności