Brzeska Piwnica z Dobrą Energią

Brzeska Piwnica z Dobrą Energią

24 sierpnia w Piwnicy Brzeskiej podsumowaliśmy projekt „Święta z dobrą energią” organizowany przez Energę (Grupa Orlen) we współpracy z Grupą Polska Press. Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu otrzymaliśmy 4 tysiące złotych na wyposażenie Piwnicy w energooszczędny sprzęt AGD – lodówka, piekarnik i czajnik (dodatkowo, z własnych środków wymieniliśmy wszystkie żarówki w obiekcie na energooszczędne). O powodzeniu projektu zadecydowali internauci, którzy w ogłoszonym przez „Gazetę Krakowską” plebiscycie oddali na ten pomysł 4 699 głosów.

W podsumowującym wieczorze muzycznym udział wzięli ci, którymi projekt był szczególnie dedykowany, czyli członkowie brzeskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku oraz Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Nowe, wyposażone w energooszczędny sprzęt lokum pozwoli im na organizowanie prelekcji, spotkań integracyjnych, wieczorów poezji, tańca, itp.

Na scenie wystąpili artyści związani z MOK-iem: Katarzyna Szlachta, Milena Kuta, Daria Nalepa, Mariola Niemczak, Julia Strojny, Kornelia Woda, Jakub Kurowski i Krzysztof Musiał. Część artystyczną prowadził Waldemar Pączek.

W sposób szczególny chcemy podziękować pani dyrektor wydziału strategii i rozwoju UM Barbarze Kuczek za zgłoszenie nas do plebiscytu oraz nieocenioną pomoc w realizacji projektu.

W planach są kolejne otwarte dla wszystkich koncerty i spotkania, o których będziemy informować w przyszłości.

Zapraszamy do naszej FOTOGALERII (klik) gdzie znajduje się relacja z wydarzenia.

Z Brzeską Piwnicą wiąże się wiele historii, o których przeczytać można w tekście opublikowanym w lutowym wydaniu Brzeskiego Magazynu Informacyjnego. Tekst dotyczący Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Satyryczny im. Zbigniewa „Bruno” Szulca ukazał się natomiast w najnowszym, numerze.


Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności