69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – zgłoszenia

69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – zgłoszenia

Małopolskie Centrum Kultury “Sokół” w Nowym Sączu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku serdecznie zapraszają do udziału w 69. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest organizowany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej we współpracy z instytucjami kultury. Konkurs jest adresowany do amatorów (uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych) i obejmuje cztery odrębne turnieje:

– Turniej Recytatorski
– Turniej Poezji Śpiewanej
– Turniej Teatrów Jednego Aktora
– Wywiedzione ze Słowa.

Konkurs przeprowadzany jest w formie stopniowych eliminacji:

– przeglądy środowiskowe

– przeglądy miejskie i powiatowe

– przegląd rejonowy

– przeglądy wojewódzkie

– finały ogólnopolskie.

Patronem tegorocznej edycji Konkursu jest Zbigniew Herbert – w setną rocznicę urodzin. Z tej okazji Towarzystwo Kultury Teatralnej ogłosiło rok 2024 ROKIEM ZBIGNIEWA HERBERTA zachęcając do poznania twórczości tego wybitnego autora.

Za szczególnie wartościowe interpretacje utworu Zbigniewa Herberta w finale turnieju recytatorskiego zostanie przyznana nagroda specjalna Prezesa Zarządu Głównego TKT.

Eliminacje dla powiatu brzeskiego odbędą się 21 marca 2024 (czwartek), o godz. 9:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku (budynek Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, plac Targowy 10), sala audytoryjna.

Karty zgłoszenia wraz z podpisanymi oświadczeniami należy dostarczyć osobiście do sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku lub wysłać mailem na adres: kultura@mok-brzesko.pl  – w nieprzekraczalnym terminie do 8 marca 2024 (piątek).

Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności