12. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA: 22-23 maja

12. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA: 22-23 maja

Wraz z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ już po raz dwunasty serdecznie zapraszamy Państwa na brzeskie święto teatru, czyli 12. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA.

W ciągu dwóch dni (22 i 23 maja) na naszej scenie zaprezentuje się szesnaście zespołów teatralnych z powiatów brzeskiego, bocheńskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego.

Teatralne Lustra to coś więcej niż zwykły konkurs – scenicznym prezentacjom przygląda się bowiem zespół konsultantów. Od zwykłych jurorów odróżnia ich to, że po każdym spektaklu zapraszają do siebie reżyserów i opiekunów grup, bo podzielić się z nimi swoimi spostrzeżeniami. To rzadka okazja, by skonfrontować swoje wizje nie tylko z publicznością i innymi grupami, ale także uzyskać rady i wskazówki od zawodowych aktorów i ludzi teatru.

Zespoły teatralne uczestniczące w konfrontacjach uhonorowane zostaną nagrodami finansowymi i wyróżnieniami. Zespół konsultantów przyzna także nagrodę główną – DIAMENTOWE LUSTRO oraz zarekomenduje spektakl do udziału w finale prestiżowego 39. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu.

Szczegółowy program imprezy znajduje się TUTAJ (klik)

Organizatorem imprezy jak co roku jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie przy współpracy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. Partnerem imprezy jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz Starosta Brzeski Andrzej Potępa. Dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Brzesku i Starostwa Powiatowego w Brzesku.

Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności