Sensoplastyka

Sensoplastyka® to zajęcia ogólnorozwojowe i przestrzeń do nieskrępowanej zabawy dla małych i dużych. To okazja do zanurzenia się w mnogości faktur, tekstur, barw i zapachów z wykorzystaniem bezpiecznych produktów spożywczych. Podczas zajęć stymulujemy wszystkie zmysły i wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym „łatwiej” nam się myśli i sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

Dlatego Sensoplastyka® to nie tylko przestrzeń twórcza, zapraszająca do kreatywnego myślenia i samodzielnej eksploracji świata, ale również optymalny rozwój całego organizmu. Dodatkowo zajęcia działają na uczestników relaksująco i korzystnie wpływają na stan umysłu.

Podczas zajęć dla dzieci w wieku 6 miesięcy – 5 lat, rodzic towarzyszy dziecku w odkrywaniu źródeł jego potrzeb i nowych pomysłów na ich realizację. Dzieci starsze spotykają się na zajęciach w osobnej grupie, bez udziału opiekunów. Dając dzieciom swobodę odkrywania zastanej przestrzeni, uwalniamy i rozwijamy potencjał jego kompetencji. Wierzymy, że najmłodsi posiadają wystarczające zasoby, możliwości i zdolności do samodzielnego podejmowania i realizowania wyzwań, znajdowania rozwiązań swoich problemów oraz wybierania sposobów działania.

Na  naszych spotkaniach nie wydajemy poleceń, ale zadajemy pytania, dostrzegamy trudne sytuacje i pokazujemy możliwe drogi reakcji na nie z poszanowaniem woli i granic uczestników. Dzięki temu uczymy współdziałania w zespole, pomagamy poznawać preferencje i ograniczenia uczestników, którzy odkrywają poczucie sprawstwa i umacniają poczucie własnej wartości.

UWAGA! Podczas zajęć Ty i Twoje dziecko prawdopodobnie bardzo się pobrudzicie. Na zajęcia przychodzimy więc w „strojach roboczych” i z kompletem ubrań na zmianę. Nie używamy tzw. odzieży ochronnej, fartuchów itp.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 miesięcy – 5 lat z opiekunem/rodzicem: czwartek, godz. 12:00
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat: czwartek, godz. 13:30
Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, plac Targowy 10
Koszt: 120zł/msc
Zapisy i informacje: 512 687 570
Więcej informacji: www.fb.com/sensoplastyka.bochnia
Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności