KROKE + Sławek Berny W BRZESKU – 22 kwietnia 2023

KROKE + Sławek Berny W BRZESKU – 22 kwietnia 2023

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na koncert grupy KROKE, który odbędzie się 22 kwietnia w sali audytoryjnej MOK.

Kroke stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Zespół początkowo kojarzony głównie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata.

Zachwycony koncertem Kroke Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór The Secrets of The Life Tree w wykonaniu Kroke znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha Inland Empire. Spotkanie Kroke z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta East Meets East.

W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Talilą, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Kroke gościło na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

Grupa wystąpi z gościnnym udziałem perkusisty Sławka Bernego, współpracującego na przestrzeni lat z takimi twórcami jak Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Jan Kanty Pawluśkiewicz i Adam Sztaba.

Gościnnie wystąpią również soliści Szkoły Muzycznej I Stopnia w Brzesku.

Bilety w cenie 70 zł do nabycia:
• na stronie KupBilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/94245/Brzesko/Kroke/
stacjonarnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku: plac Targowy 10 (sala 219)

Na koncert zapraszamy razem z Urzędem Miejskim w Brzesku oraz Folwarkiem Kultury.

Sponsorem wydarzenia jest Restauracja Rzym Brzesko
Partner: Szkoła Muzyczna I Stopnia w Brzesku

Powrót na górę
Skip to content
Ta strona internetowa jest zobowiązana do zapewnienia dostępności cyfrowej dla osób niepełnosprawnych. Stale poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.
Stan zgodności