Siedem oblicz – archiwalny materiał o leśnej galerii Janusza Mytkowicza

28 lutego podczas sesji Rady Miejskiej miała miejsce uroczystość nadania Januszowi Mytkowiczowi tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Brzeska”.

Z tej okazji przypominamy archiwalny materiał Konrada Wójcika, który opublikowaliśmy w BIM-ie w wakacje 2020 roku. Na Leśną Galerię składało się wtedy siedem prac. Co ciekawe, artysta nie zamierzał rozbudowywać ekspozycji. Dla porównania dołączamy również drugi, o wiele świeższy tekst, tym razem autorstwa Jerzego Ożegalskiego.

Warto przeczytać, by sprawdzić jak z czasem zmieniła się koncepcja tej wyjątkowej wystawy.

Oba teksty są dostępne na naszej stronie w zakładce WYWIADY (klik)