Świetlica Wiejska w Porębie Spytkowskiej

Wspólna wyprawa

Wspólnie bawimy się najlepiej, dlatego razem z przyjaciółmi ze świetlic w Jadownikach oraz Mokrzyskach wyruszyliśmy w kolejną trasę. Rozwiązywaliśmy zagadki z Questu skupionego wokół dziedzictwa rodziny Goetzów-Okocimskich. Odwiedziliśmy również Wirtualny Teatr Historii “Niepodległa” na placu Kazimierza.

W zeszłą środę Świetlicę oraz Zespół “Porębianie” odwiedziła grupa Seniorów z Domu Senior+ w Brzesku.

Obszerną fotorelację zamieścił Dom Seniora.

Dnia 27.07.2022 (środa) Świetlicę Wiejską w Porębie Spytkowskiej odwiedzili Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Brzesku wraz z Opiekunkami. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej oraz w Świetlicy Wiejskiej, działającej w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku, będącej również siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca “Porębianie”. Goście uczestniczyli w warsztatach plastycznych i wykonali przepiękne, przestrzenne (3D), bogato zdobione kartki urodzinowe, wykazując się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Goście odwiedzili Świetlicę Wiejską, pełną prac wykonywanych podczas prowadzonych warsztatów oraz rękodzieła mieszkańców miejscowości Poręba Spytkowska. Spore zainteresowanie wzbudził powstający Kącik Regionalny, w którym gromadzony jest drobny sprzęt domowy z czasów dawnych. Zaciekawienie ogromne zaś wzbudziła wystawa zdjęć i osiągnięć Zespołu “Porębianie” i rozpoznawanie znajomych sprzed lat.
Najbardziej emocjonującym punktem wizyty Seniorów był występ Grupy Śpiewaczej Zespołu Pieśni i Tańca “Porębianie”, którzy zaprezentowali fragment swojego przebogatego repertuaru.
Podziękowania dla wszystkich za zaangażowanie i mile spędzony wspólnie czas. To było wyjątkowe spotkanie, pełne aktywności i kreatywności, wzruszeń, śmiechu i radości. Współpraca warta kontynuowania.

Trwają zajęcia wakacyjne, wg harmonogramu:

KAŻDY PONIEDZIAŁEK:  „MUZYCZNE PONIEDZIAŁKI”
Zajęcia wprowadzające do Zespołu. Zabawy grupowe, ćwiczenia ruchowe, poznawanie pieśni ludowych oraz prostych tańców (nie tylko polskich ludowych), konkursy, a dla zmęczonych gry planszowe, puzzle, filmy i ping –pong.

Godz. 16.00-19.00 – dzieci szkolne wraz z Opiekunami
     Godz. 19.00-21.00 – młodzież

KAŻDY WTOREK:  „WTOREK  Z  RĘKODZIEŁEM”
WARSZTATY TWÓRCZE, podczas których z prostych materiałów tworzymy rzeczy niezwykłe i poznajemy różne techniki.

Godz. 16.00-18.00 – dzieci szkolne wraz z Opiekunami
     Godz. 18.00-21.00 – młodzież i dorośli

KAŻDA ŚRODA:  „ŚRODA Z TRADYCJĄ”
Poznajemy polską muzykę, śpiew i zwyczaje związane z dawnym życiem.

Godz. 16.00-17.00 – dzieci szkolne wraz z Opiekunami
     Godz. 16.00-19.00 – próba Grupy Śpiewaczej „Porębianie”
     Godz. 19.00-21.00 – młodzież Zespołu Pieśni i Tańca „Porębianie”

KAŻDY CZWARTEK:  „CZWARTKOWY SALONIK KULTURALNY”
Spotkania o tematyce pro-zdrowotnej i kulturalnej oraz maszerowanie śladami questów po gminie Brzesko

Godz. 16.00-21.00 – młodzież i dorośli

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. Szczegóły i zapisy w godzinach pracy Świetlicy.

Godziny otwarcia świetlicy w okresie wakacyjnym:

PONIEDZIAŁEK:            GODZ. 16.00 – 21.00
WTOREK:                      GODZ. 16.00 – 21.00
ŚRODA:                         GODZ. 16.00 – 21.00
CZWARTEK:                  GODZ. 16.00 – 21.00
PIĄTEK:                             NIECZYNNE

PRÓBY ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA „PORĘBIANIE”:
Grupa śpiewacza: środy, 16.00-19.00
Grupa taneczna: środy, 19.00-21.00